Makbethi

500 L

Një nga veprat më të arrira të Shekspirit.

SKU: 9779992743271 Kategoria

‘Makbethi” është një nga kryeveprat e letersisë botërore që përcjell në mënyrë brilante ambicjen e qenies njerëzore për pushtet dhe parimin që qellimi justifikon mjetin kur vjen puna për të marrë pushtet.

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

Numri i faqeve

148

Autori

William Shakespeare

Komente

Nuk ka ende komente