Bija plëngprishëse

1,400 L

Ky libër është vazhdimi i sagës së “Keini dhe Abeli” dhe vazhdon të zbulojë detaje emocionuese të jetës së Florentinës–bijës së multimilionerit Abel Roznovski. Ngjarjet e këtij romani shtrihen në një hapësirë kohore prej gjashtëdhjetë vitësh.

SKU: 9789928061164 Kategoria , Tag:

E bija e Abelit, emigrantit polak, Florentina Rosnovski, ndan të njëjtën dashuri për Amerikën dhe ka të njëjtat ideale dhe ëndrra për të ardhmen si i ati. Por ëndrra e saj e madhe është që të ulet në karrigen e presidentit të Shteteve të Bashkuara. Djali i artë, Riçard Kein ka lindur në luks. Është pasardhësi i një manjati bankier, është i pashëm, i suksesshëm dhe i vendosur për të çarë vetë rrugën në jetë, dhe për të ndërtuar të ardhmen me gruan që dashuron. Kur nuk janë më shumë se një hap larg nga realizimi i ëndrrës së Florentinës, befas gjenden në pragun e çmimit shkatërrues të pushtetit, betejës titanike të tradhtisë e mashtrimit që zgjohet nga e shkuara, nga hakmarrja midis dy brezave shfaqet kërcënuese për të shkatërruar gjithçka që Florentina dhe Riçardi kanë luftuar për të arritur. Ky libër është vazhdimi i sagës së “Keini dhe Abeli” dhe vazhdon të zbulojë detaje emocionuese të jetës së Florentinës–bijës së multimilionerit Abel Roznovski.

Komente

Nuk ka ende komente