Putana e respektueshme

600 L

Sa keq une u zhvesha ne banje dhe, kur tu afrova, ti ishe i kuq flake, nuk te kujtohet? Madje te thash: Shikoje pjeshken time. Nuk te kujtohet qe deshe te shuanim driten dhe bëmë dashuri në errësirë? Kjo gjë mu duk mjaft e sjellshme dhe e respektueshme nga ana jote. Nuk të kujtohet fare?

SKU: 9789928165909 Kategoria

Lizi, një vajzë që jetonte në New York, por që dëshiron të ikë në jug të amerikës, gjatë rrugës, në treg ndodh diçka e papritur pasi të gjithë njerëzit e “bardhë” akuzojnë një “zezak” për përdhunim ndaj saj. Asaj nuk i intereson kjo histori, por thjesht do të vazhdojë jetën e saj siç e dëshiron, por policia këmbëngul për dëshminë e saj, por si do të jetë ajo? A do tregojë të vërtetën apo jo? A mund të korruptohet Liza? Çfarë ndodh me zezakun e akuzuar? Një libër që të mban në ankth deri në fjalinë e fundit, për më shumë ju ftojmë të lexoni librin.

Shtëpia Botuese

Fan Noli

Numri i faqeve

92

Autori

Jean-Paul-Sartre

Komente

Nuk ka ende komente