Vajza me vath margaritari

900 L

Historia dhe trillimi shkrihen në një të vetme në këtë roman të shkëlqyer me vizion artistik dhe tallaze sensuale, që përftohen nga sytë e një gruaje të re, e cila u bë muza e njërës prej pikturave më të mrekullueshme të Vermeer-it.

SKU: 9789994333275 Kategoria

Historia dhe trillimi shkrihen në një të vetme në këtë roman të shkëlqyer me vizion artistik dhe tallaze sensuale, që përftohen nga sytë e një gruaje të re, e cila u bë muza e njërës prej pikturave më të mrekullueshme të Vermeer-it. Me detajet më mbresëlënëse të kohës, duke evokuar një vend dhe një kohë të largët, “Vajza me vath margaritari” rrëfen historinë e një vajze të re në kulmin e feminitetit të saj, jeta e së cilës transformohet krejt papritmas nga një takim i shkurtër me gjeniun, pra mjeshtrin e pikturës dhe në këtë çast e tërë qenia e saj bëhet e pavdekshme në kanavacë.

Shtëpia Botuese

Dudaj

Numri i faqeve

270

Autori

Tracy Chevalier

Komente

Nuk ka ende komente