Të lutem bjeri pas nënës

900 L

Ju sjellim botimin që bëri bujë në rrafsh ndërkombëtar duke u shitur në rreth 2 milion kopje. 

SKU: 9789951785570 Kategoria

Një rrëfim i mahnitshëm dhe prekës i Kyung-sook Shin mbi një familje koreane që vihet në kërkim të nënës që “zhduket” në metronë e kryeqytetit korean. Një histori e transformimeve kulturore, ekonomike dhe shoqërore të kohëve moderne e rrëfyer nga këndvështrime të ndryshme – të fëmijëve dhe burrit të saj – që pasqyron një histori që vetëm e rëndomtë nuk mund të quhet.

Komente

Nuk ka ende komente