Hotel Olimpi – Afërdita

300 L

Nje nga serite me te bukura per femije.

SKU: 9789995628871 Kategoria

Toka është ushqyer nga lufta të pafundme dhe kërcitja e armëve arrin gjer në Olimp. Hera dhe Zeusi, sovranë hyjnorë, nuk kanë dyshim: për tI dhënë fund asaj çmendurie aq të madhe duhet një hyjni e re, e pajisur me një forcë të pamposhtshme dhe me një pushtet absolut mbi zemren e mbi mendjen e njerezve. Nga shkuma e detit lind atehere Aferdita, hyjnesha e dashurise dhe e bukurise. Askush, qofte hyjni apo qofte vdektar, nuk mund ti shpetoj perqafimit te saj dhe embelsise, qe paralajmeron fillimin e sundimit te saj te pakundershtueshem.

Komente

Nuk ka ende komente