Dhjetë e gjysmë e mbrëmjes në verë

420 L (kurse 30% ) Save 180 L (30% Off)

Ankth, tmerr, vrasje, pasion, krim të gjitha të ndërthurura në një roman sensancional si ky.

9 stok

SKU: 9789928428080 Kategoria Tag:

Spanjë. Verë. Një çift me pushime, Maria e Pjeri dhe mikja e tyre, Kler, bllokohen për shkak të stuhisë në një qytezë, ku një burrë sapo ka kryer një krim pasioni: Rodrigo Paestra ka vrarë gruan e tij të re, vetëm 19 vjeç, në krahët e të dashurit. Qyteti është i trazuar, kudo ka patrulla policie. Nën dritat verbuese të stuhisë, Maria vështron çatitë e shtëpive. Dhe aty, fshehur në majë të një çatie, i zë syri një burrë. Një zbulim që mund t’i ndryshojë jetën. Maria dhe Rodrigoja, Pjeri dhe Klera në misterin e pritjes. Spanja, stuhia, një trekëndësh dashurie… Një roman policor ku tensioni erotik është i ndjeshëm në çdo fjalë. Me forcën e joshjes poetike, që e bën lexuesin rob të vetin.

Shtëpia Botuese

Dituria

Numri i faqeve

140

Autori

Marguerite Duras

Komente

Nuk ka ende komente