Ditari i Noelit

1,200 L

Nje tjeter roman i ri vjen nga i ashtuquajturi mbreti i romancave te festave te fundvitit, Richard Paul Evans, i titulluar Ditari i Noelit, i hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Living

5 stok

SKU: 9789928338495 Kategoria Tag:

Autori më i shitur i romancave, Xhejkob Çërçer, nuk ka qenë në shtëpi për thuajse njëzet vjet. Kur i telefonon një avokat, pak ditë para Krishtlindjes, për ta informuar se e ëma është ndarë nga jeta dhe ia ka lënë atij shtëpinë, Xhejkobi kthehet jo vetëm për të marrë pronën, por për t’u pajtuar me të kaluarën, dhimbjen dhe abuzimin që kishte përjetuar në fëmijëri. Ndërsa sistemon shtëpinë gjen një ditar. Xhejkobit i shkon edhe një vizitore e papritur, Rejçëlli, e cila kërkon nënën biologjike. Me një qëllim të vetëm, për të zbuluar të kaluarën dhe për të rishkruar të ardhmen, Xhejkobi dhe Rejçëlli fillojnë të kërkojnë Noelin. Gjatë rrugës gjejnë më shumë nga sa imagjinonin, duke përfshirë mirësinë, faljen dhe mundësinë për të jetuar dashurinë e vërtetë.

Komente

Nuk ka ende komente