Guida e vajzave

1,000 L

Ky libër është i mbushur me këshilla praktike dhe shërben si një udhërrëfyes elegant për të gjitha vajzat në rritje. Në të jepen 50 mësime mbi ndryshimet që ndodhin në trupin e çdo vajze.

5 stok

SKU: 9789928219688 Kategoria Tag:

Marawa Ibrahimit i erdhën periodat kur mbushi 10 vjeçe. Sa do të kishte dashur ti qëndronte pranë një grua e mençur, gazmore, e sinqertë e cila nuk do të bezdisej fare e do të ulej pranë saj dhe do t’ia thoshte të gjitha gjërat; çfarë janë në të vërtetë periodat ose do t’i tregonte asaj për momentin kur bëri një jashtëqitje të stërmadhe në tualetin e shkollës. Të kishte dikë që ta frymëzonte, ta bënte të qeshte e të ndihej mirë me veten. Fatmirësisht, ti e ke! Lexo këtu! I krijuar me ndihmën e doktoreshë Radha Modgil, ky libër përmban kapitujt e mëposhtëm: Periodat Ndryshimet hormonale dhe trupi juaj Gjoksi dhe sytienat Inteligjenca emocionale Si të përballosh situatat e sikletshme Ngrënia e shëndetshme, stërvitja dhe gjumi Rëndësia e të shkëputurit nga gjithçka VLERËSIME Fjalët e Marawa do të sjellin gëzim në fytyrën tuaj, – Hufftington Post I këndshëm, i drejtpërdrejt, frymëzues, – gjithçka që vajzat duan, – Dr. Radha Modgil

Shtëpia Botuese

Botart

Numri i faqeve

224

Autori

Marawa Ibrahim

Komente

Nuk ka ende komente